Hlavní stránka

09.05.2012 sprintové zprávyV současné době jediný chrastecký elitní běžec (a zároveň sprintový specialista) Aleš Drahokoupil úspěšně pokračuje v přípravě na MČR ve sprintu, které se koná 1. června v Děčíně. Z prozatimních výsledků se zdá, že spolupráce s trenérem Jiřím Jansou se vyplácí, uvidíme, jak se podaří vyladit formu poslední 3 týdny před šampionátem:

 • Přebor Vysočiny ve sprintu (Velké Meziříčí) - 1. místo
 • Přebor Středočeské oblasti ve sprintu (Praha) - 1. místo
 • Přebor Východočeské oblasti ve sprintu (Doudleby)- DISK (z 1. místa)
 • Přebor Jihomoravské oblasti ve sprintu (Brno) - 2. místo
 • Přebor Ještědské oblasti ve sprintu (Litoměřice) - 2. místo
 • - JJ -

  07.05.2012 Semimarathon de Geneve

  Uplynulou neděli jsme s Tomášem vyměnili mapu, buzolu a orientky za atletický dres a vydali se na Ženevský půlmaraton. Na startu našeho závodu se sešlo více než 4000 lidí, takže start prvních úseků štafet proti tomu připomínal malý oblasťák. Na trati jsme navíc potkávali i závodníky maratonu, kteří odstartovali dvě hodiny před námi.
  Samotný závod byl moc hezký, proběhli jsme okolí Ženevy a poté zamířili do města. Snad ze všech stran jsme si prohlédli známý vodotrysk u jezera, který se v závěru ne a ne přiblížit Podél trati nás povzbuzovalo spousta diváků a dokonce nám na několika místech hrála do rytmu i kapela.
  Na první start na takovém závodě jsme byli s výsledky moc spokojení a mohli si poté užít zasloužený odpočinek i volnou jízdenku MHD po celém městě. Snad jsme tím trochu potrénovali na další orienťácké závody do našich lesů, na které se už opět těšíme.
  Katka v absolutním pořadí žen na 5. místě, ve své kategorii na 2. místě s časem 1:26:34 a Tomáš v absolutním pořadí mužů na 108. místě, ve své kategorii na 38. místě s časem 1:25:34. Stránky závodu se všemi informacemi a výsledky (výsledky v PDF: muži, ženy).

  Pozn. redakce: O Katce vyšel článek na na běhej.com (vše bohužel není pravdivě uvedené, žádných 100 franků závodnice neobdržela)- KM -

  07.05.2012 1. a 2. kolo žebříčku B-Čechy - Chvaleč

  O víkendu začal žebříček B-Čechy 2012 závody ve Chvalči. Pořadatelé ze Slávie Hradec Králové pozvali závodníky do podhorského lesa (450-650 m n. m.), místy s pískovcovými skalními srázy a kameny a nepravidelnou středně hustou sítí komunikací, porostově velmi různorodý, na mnoha místech nepříjemný podrost; část prostoru závodu tvořily pastviny. V neděli bylo v lese navíc mnoho větví a pořezaných stromů. Na mapě Chvalečský les (So 1:15 000, Ne 1:10 000) byly postaveny pěkné, velmi těžké tratě.
  V sobotu se za velmi teplého počasí běžela klasická trať a tratě byly hodně dlouhé i kopcovité (ve spoustě kategorií byly překročeny směrné časy).
  V neděli se po nočním dešti ochladilo, ale nepršelo. Běžela se moc pěkná krátká trať na skalnatém hřbetu nad shromaždištěm. Hřbítek naše kategorie překonávala 6x, takže tratě zde byly pěkně namotané.
  Z našeho oddílu se závodů zúčastnili jen Švecovi a Žemličkovi.
  Výsledky sobota: Iva v D40B 5. místo (z 32 závodnic), Jindra v D55B 10. místo (20 závodnic), v H14B Petr 24., Martin 28. (z 38 závodníků) a Zbyněk v H55B 19. (z 28)
  Výsledky neděle: Iva 10. místo (z 32), Jindra 8. (z 20), Martin 23., Petr 32. (z 38) a Zbyněk 19. (z 25)
  Stránky závodu najdete na http://shk-ob.cz/zavody/2012_cz/- IŠ -

  27.04.2012 Odjezd na 5. závod LV na Orlovy

  V sobotu 28.4.2012 se koná 5. závod LV oblasti Vysočina, který pořádá oddíl TJ Jiskra Havlíčkův Brod (JHB) na Orlovech (pozor na příjezd). Start závodu 00 = 10:00 hod, prezentace do 9:30 hod. Na stránkách závodu najdete všechny potřebné informace. Z našeho oddílu jsou přihlášeni tito závodníci.
  Odjezd autobusu SK je v 7:15 hod z Chrasti náměstí a jede přes Chrudim (zastávka u nemocnice, odjezd 7:30) a pak pokračuje na Rabštejnskou Lhotu (na křižovatce mohou přistoupit Sobětuchy), Seč, Habry, Světlá nad Sázavou (přes Slatiňany a tradiční trasou na Vysočinu nejedeme - uzavírka komunikace a stavební práce na vozovce). Vzhledem k ne moc rychlé trase a komplikovanějšímu příjezdu je třeba vyjet včas. Návrat cca 15:30 hod.- TM -

  20.04.2012 V sobotu odjezd na 3. a 4. závod LV - mistrovství oblasti na krátké trati a ve sprintu

  V sobotu 21.4.2012 se koná dvojzávod mistrovství oblasti Vysočina. Dopoledne pořádá oddíl OOB Třebíč (TTR) 3. závod oblasti Vysočina (zároveň i 3. závod jihomoravské oblasti) - mistrovství oblasti v závodu na krátké trati s centrem v rekreačním středisku Nesměř u Velkého Meziříčí. Start závodu 00 = 10:00 hod, prezentace do 9:15 hod. Jedná se o velmi atraktivní terén z loňského úspěšného MČR KT. Na stránkách závodu najdete všechny potřebné informace. Odpoledne pořádá oddíl TJ UNITOP SKP Žďár nad Sázavou (PZR) 4. závod oblasti Vysočina - mistrovství oblasti ve sprintu s centrem ve Velkém Meziříčí. Start závodu 00 = 15:00 hod, prezentace před dopoledním závodem. Na stránkách závodu najdete všechny potřebné informace.
  Odjezd autobusu SK je v 7:00 hod z Chrasti náměstí a jede přes Chrudim (zastávka u nemocnice, odjezd 7:15) a pak pokračuje na Slatiňany, Ždírec nad Doubravou, Žďár nad Sázavou. Vzhledem ke komplikovanému a zdlouhavému příjezdu na shromaždiště je třeba vyjet včas. Je třeba počítat s pozdějším návratem cca po 18 hod.- TM -

  19.04.2012 Fotky z jarního soustředění mládež

  V oddílové galerii najdete fotky z jarního soustředění na Samotíně. Počasí nám úplně nepřálo, ale přesto jsme potrénovali. Za metodické a sportovní vedení patří dík trenérské dvojici bratrů Krejsů.

  Realizační tým už pomalu chystá podzimní soustředění. O místu dění není ještě rozhodnuto, ale už teď se těšíme na známé i nové tváře.

  - PM -

  12.04.2012 V sobotu odjezd na 2. závod LV, v neděli Český pohár štafet

  V sobotu 14.4.2012 pořádá oddíl OK Jihlava (SJI) 2. závod oblasti Vysočina s centrem v Kostelci u Jihlavy. Start závodu 00 = 10:00 hod, prezentace do 9:30 hod. Odjezd autobusu SK je v 7:00 hod z Chrasti náměstí a nově jede přes Chrudim (zastávka u nemocnice, odjezd 7:15) a pak pokračuje na Slatiňany, Ždírec nad Doubravou. Chrudimáci a Pardubáci mají dopravu jednodušší, ostatní z okolí Chrasti se musí dopravit na náměstí (autobus z Chrasti jede rovnou na Zaječice). Na stránce závodu najdete všechny potřebné informace. Z našeho oddílu jsou přihlášeni tito závodníci.
  V neděli 15.4.2012 pořádají oddíly PBM a BBM závod Českého poháru štafet v Říčkách u Domašova. Je třeba získat nějaké body do českého poháru, abychom pak mohli na mistrovství. Tyto závody nebývají tak početně obsazené, takže tu nějaká šance je;-) Podařilo se s vynaložením velkého úsilí postavit jednu mužskou a jednu ženskou štafetu. Na stránce závodu najdete všechny informace. Start prvních úseků 9:00 hod. První úseky však již budou na místě, proto u ostatních stačí dorazit těsně před devátou. Tzn. odjezd Dražkovice 7:00 hod, Chrast 7:20. Chacholice 7:22 (u zvoničky), auto bere Michal Kuban. Obsazení štafet H21: Tomáš Matras, Michal Kuban, Martin Krejsa; D21: Katka Matrasová, Iva Kopáčková, Iva Švecová (obsazení a první úseky jsou jasné, budou na místě dříve, ostatní lze měnit dle domluvy).- TM -

  05.04.2012 Mapový trénink na Samotíně i v sobotu

  Vzhledem k nízké účasti na dětském soustředění bude otevřený mapový trénink připraven i v sobotu. Kontroly budou v lese od 14 hodin. Ze soboty na neděli bude možné přespat na Samotíně (mapa). Pro jistotu si vezměte karimatku.- PM -

  04.04.2012 Nedělní otevřený trénink na Samotíně

  Pokud počasí dovolí, bude na Samotíně připraven mapový trénink pro širokou veřejnost. Centrum bude v místě konání dětského soustředění (mapa). Startovat bude možno od 11 do 15 hodin. Pokud plánujete přijet, pošlete email (petr.martinec@gmail.com) nebo SMS (777 722 496).- PM -

  02.04.2012 Soustředění mládeže na Samotíně

  Tento čtvrtek od 19 hodin začíná soustředění na Samotíně (mapa). Aprílové počasí nám podle předpovědi praděpodobně ještě připomene zimu, takže nezapomeňte teplé oblečení. Soustředění se koná za každého počasí. S sebou přibalte také spacák. Více informací najdete v rozpisu soustředění. Zkontrolujte seznam přihlášených, jestli jsem na někoho nezapomněl. Těšíme se na vás!- PM -