Návod pro přihlašování na závody, OB učet, kontaktník

Manuál pro přihlašování na závody přes internetové oddílové stránky

·  Musíte mít přihlašovací jméno a heslo (pro první přihlášení, pak ho lze změnit) o to si napíšete Tomášovi (tomas.matras(zavináč)seznam.cz)

·  Na našich stránkách http://www.obchrast.com/ kliknete v pravé liště v rubrice „nastavení“ nad rubrikou „kalendář“ na odkaz přihlásit se. Do právě otevřeného okna zadáte přihlašovací jméno a heslo, když přihlášení proběhlo úspěšně, otevře se vám opět oddílová stránka, ale v pravé liště nad rubrikou „kalendář“ místo odkazu přihlásit se najdete své jméno (prihlášen jako jméno příjmení), pod tímto titulkem máte možnost odhlášení se ze stránek (logout) odhlásit se nebo změnit heslo změna hesla (heslo si pečlivě zapamatujte), návod k použití – tento text, OB konto popsáno o kapitolu níž.

·  Nyní se už můžete přihlašovat na samotné závody. V levé liště v rubrice „závody“ najdete odkaz Letošní závody, na který kliknete a rozbalí se vám přehled závodů v tomto roce (závody Ligy Vysočiny, soutěže ČSOB - ŽB, ŽA, MČR nebo vícedenní apod.)

·  U závodu na který se lze přihlásit na našich stránkách přes internet je uveden vpravo odkaz Přihlášky CHT. Na tento odkaz kliknete a rozbalí se vám okno, kde uvidíte, všechny oddílové kolegy, kteří se na tento závod již přihlásili. Pokud se chcete přihlásit klikněte ve spodní části na odkaz Chci se dohlásit. Pokud jste už přihlášeni a chcete se odhlásit, tak místo odkazu Chci se dohlásit se vám na stejném místě objeví okaz Chci se odhlásit.

·  Jak víte, tak přihlašování/odhlašování lze provádět pouze do datumu uzávěrky, který je u každého závodu uveden - po tomto datu se již budete snažit o jakoukoliv změnu zcela marně!!!

·  Pokud se chcete přihlásit na závody, kde není uveden odkaz Přihlášky CHT se hlásíte přímo u mě (tomas.matras(zavináč)seznam.cz) - jedná se většinou o závody jiných oblastí nebo na které standardně náš oddíl závodníky nepřihlašuje (není však žádný problém na tyto závody jet)

·  DŮLEŽITÉ: Abyste předešli případným problémům s přihlašováním, vracejte se zásadně z přihlašovacího okna Přihlášky na závod, po přihlášení či odhlášení, pomocí ikon otevřená knížka - do přehledu závodů, domeček - na hlavní stránku oddílu. Mohlo by se vám totiž stát, že po klasickém stisku tlačítka Zpět (Back) u vašeho prohlížeče, že provedené přihlášení či odhlášení nebude zaznamenáno. Proto na to myslete a provádějte vracecí úkon pouze pomocí uvedených ikon (v horní nebo spodní části stránky).

·  Pokud se na závod přihlásíte, je nutné si ještě změnit kategorii, kterou poběžíte. Většinou je vám standardně přiřazena ta, do které spadáte věkem, avšak bez příslušné podkategorie (např. rozlišení C nebo D). Pokud kliknete na „dvojšipku“ uvedenou u kategorie v řádku se svým jménem, ukáže se vám možnost změny kategorie a možnost vyplnění poznámky.  Kategorii vybíráte z roletového menu – jsou tam uvedeny jenom ty kategorie, které jsou pro příslušný závod vypsány. Do poznámky je možné napsat požadavky na dobu startu apod. (v nutných případech – většinou kvůli střídání rodičů při hlídání dětí apod.) – POZOR: Tato poznámka odchází s přihláškou přímo pořadateli závodu.

·  Upozorňuji, že do které kategorie se přihlásíte tak do té budete též přihlášeni na závody - každý si tudíž ručí za provedenou změnu sám!!! Např.: na Vysočině neexistuje žádná kategorie H21, ale pouze H21C nebo H21D – vybíráte z roletového menu.

·  TIP: To kam jste se přihlásili vidíte po vrácení do přehledu závodů – u závodů kde jste přihlášeni vám svítí žlutý smajlík. Dále všechy svoje přihlášky (i starší a archivované) vidíte v kontaktníku – u svého jména máte odkaz „přihlášky“

V případě jakýchkoliv problémů se obraťte na Tomáše (tomas.matras(zavináč)seznam.cz) nebo Póla (poooool(zavináč)seznam.cz)

 

OB KONTO

 

Systém je nastaven tak, že každý člen oddílu má svůj OB konto, na kterém je třeba mít nejméně 150,‑Kč (to je minimum, aby měl zaručeno, že mu z důvodu nedostatku peněz na kontě nebude zablokováno přihlašování). Z těchto peněz se mu strhávají srážky, např. pokud byl závodník přihlášen a na závody nejel (rozlišuje se pouze přítomen / nepřítomen – důvod nemoci neomlouvá, to už  bohužel každý musí oželet a pokud je déle nemocný, tak na další závod se již stihne odhlásit). Pokud klesne závodníkovi konto na 0,- Kč, bude mu zablokována možnost přihlašování na závody až do doby jeho vkladu dalších peněz na OB konto.

 

 

JAK VIDĚT SVÉ OB KONTO NA ODDÍLOVÝCH STRÁNKÁCH ?

 

 

 

V sekci „ke stažení“ máte uvedené podmínky placení na OB KONTO

 

OB konto je interní  záležitostí oddílu OB SK Chrast.

 

 

KONTAKTNÍK

 

Ve vlastním zájmu každého člena oddílu je vyplnění a následné udržování svých kontaktních údajů v „kontaktníku“ oddílu. V levé části stránky v sekci „oddíl CHT“ najdete odkaz kontaktník. Pokud jste přihlášeni na oddílové stránky svým jménem a heslem, a kliknete na odkaz „kontaktník“, rozbalí se vám všechny oddílové kontakty a u vašeho kontaktu je odkaz „upravit“. Po kliknutí na odkaz se rozbalí formulář, kde prosím uveďte o sobě co nejvíc informací – veřejně přístupné jsou akorát email, mobil, telefon, ICQ a SKYPE – ostatní jako adresa apod. slouží vedení oddílu a tyto informace jsou zpracovávány zcela diskrétně – další členové oddílu ani jiní návštěvníci stránek je nevidí.

 

Vysvětlení některých položek formuláře:

 

Přihlašovací jméno – můžete si změnit, je to vaše přihlašovací jméno na stránky OB Chrast

Datum narození – nutné uvést v požadovaném formátu. V případě, že se blíží vaše narozeniny, objeví se vaše jméno a fotka (pokud ji v kontaktu máte) na hlavní stránce

Fotka – zařizuje administrátor – pošlete mi svoji fotku a já vám ji do kontaktu přidám

Posílat zprávy ? – vyplatí se mít uvedeno „A“, budou vám chodit informace na váš mail uvedený v kontaktu

 

Dále vidíte vedle svého kontaktu položku „přihlášky“ – zde si můžete ověřit, kam jste a kam jste byli přihlášeni